گروه های آموزشی

» آزمون دکتری وزارت بهداشت » رشته اپیدمیولوژی تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۲ - ۱۱:۵۷
 1839 بازدید

رشته اپیدمیولوژی

رشته اپیدمیولوژی رشته اپیدمیولوژی اپیدیمیولوژی یکی دیگر از رشته های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وزارت بهداشت میباشد. اپیدمیولوژی یا همه گیر شناسی یکی از علوم بهداشت عمومی است.این رشته علم بررسی همه گیری بیماریهای عفونی است که به  مطالعه نحوه انتشار بیماریها و عوامل بیماریزا میپردازد. یکی از سخت ترین و […]

رشته اپیدمیولوژی

رشته اپیدمیولوژی

اپیدیمیولوژی یکی دیگر از رشته های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وزارت بهداشت میباشد.

اپیدمیولوژی یا همه گیر شناسی یکی از علوم بهداشت عمومی است.این رشته علم بررسی همه گیری بیماریهای عفونی است که به  مطالعه نحوه انتشار بیماریها و عوامل بیماریزا میپردازد. یکی از سخت ترین و درعین حال کاربردی ترین رشته هاست.

فارغ التحصیلان این رشته میتوانند در زمینه های آموزشی¸مراکز پژوهشی بخصوص قسمت های خاص وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی شبکه های بهداشتی¸مشاوره ای فعالیت داشته باشند.

مدارک تحصیلی مورد پذیرش برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد  اپیدمیولوژی:کلیه کارشناسی های علوم پزشکی¸کارشناس انگل شناسی¸اداره امور بیمارستانها¸دکتری عمومی گروه پزشکی و دکتری حرفه ای دامپزشکی میباشد.

فارغ التحصیلان این رشته میتوانند در مقطع دکتری در رشته های اقتصاد سلامت¸آموزش پزشکی¸سیاست گذاری سلامت¸سیاست های غذا و تغذیه¸انفورماتیک پزشکی(مجاز برای تمامی رشته های ارشد علوم پزشکی)᷂ سلامت در بلایا و فوریتها(مجاز برای تمامی رشته های ارشد علوم پزشکی)᷂ سلامت و رفاه اجتماعی(مجاز برای تمامی رشته های ارشد علوم پزشکی)᷂ اپیدمیولوژی(مجاز برای تمامی رشته های ارشد علوم پزشکی)᷂ مددکاری اجتماعی(مجاز برای تمامی رشته های ارشد علوم پزشکی بشرط دارا بودن کارشناسی مددکاری)᷂ گفتار درمانی(مجاز برای تمامی رشته های ارشد علوم پزشکی بشرط دارا بودن کارشناسی گفتار درمانی)᷂ شرکت کنند.

مواد درسی این رشته در آزمون کارشناسی ارشد شامل:مبانی اپیدمیولوژی با ضریب ۲.۵/ مقدمات آمار زیستی با ضریب۲/ اصطلاحات پزشکی با ضریب ۱.۵/ اپیدمیولوژی بیماریها با ضریب۲/ بهداشت عمومی با ضریب۲ و زبان عمومی با ضریب ۲ میباشد.

ظرفیت پذیرش دانشجویان رشته اپیدیولوژی درمقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسر کشور᷂۹۵ نفر دانشجو می باشد.

رشته اپیدمیولوژی، ارشد علوم پزشکی، ارشد وزارت بهداشت، دکتری وزارت بهداشت

لینک

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مقارن با اوج گیری حملات نظامی به کشور در جنگ تحمیلی (سال ۱۳۶۰) و نیاز مبرم کشور به تربیت نیروهای کارآمد در ارائه خدمات فوریت پزشکی، با ماموریت تربیت نیروی متخصص امدادگر و فوریت پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد و با تغییر و بهبود شرایط کشور پس از جنگ ماموریت خود را اعتلای سطح دانش و مهارت جامعه و متخصصان در حوزه سلامت قرار داد و تا کنون به عنوان یکی از اصلی ترین متولیان آموزش دوره های مهارتی شغل محور حوزه علوم پزشکی در کشور نقش موثری در ارتقای سطح دانش ایفا نموده است. با توجه به اهمیت موضوع بهداشت و سلامت در جامعه و نقش آن در تحولات اساسی کشور، معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به عنوان یکی از مجموعه های پیشرو در ارائه خدمات آموزشی مرتبط و متناسب با نیازهای بهداشتی جامعه، اقدام به تدوین و ارائه دوره های کوتاه مدت آموزشی در حوزه های مختلف پزشکی،دندانپزشکی پیراپزشکی و عمومی نموده است تا علاوه بر انتقال دانش روز پزشکی در زمینه توانمندسازی نیروهای متخصص و شاغل در حوزه سلامت ایفای نقش نماید.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : آزمون دکتری وزارت بهداشت , آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت , دوره های زبان های خارجه , مقالات آموزشی
دیدگاه کاربران کل نظرات :2
 • آخوندی

  تاریخ : ۱۲ - تیر - ۱۳۹۶

  با سلام
  ممنون از مطالب آموزنده.
  با آرزوی موفقیت


 • Milana Travis

  تاریخ : ۳ - آبان - ۱۳۹۶

  Thank you very much for your blog.

  I enjoyed reading this article.


X
بستن صفحه